logo
 

katoflix

A
A
A
 
Koncert Giampaolo Di Rosa rozpocznie 28. Międzynarodowy Festiwal ORGANY ARCHIKATEDRY

“Podczas koncertu inaugurującego 28. Międzynarodowy Festiwal ORGANY ARCHIKATEDRY usłyszymy jednego z najwybitniejszych organistów na świecie – Giampaolo Di Rosa. Muzyk zagra utwory Bacha, Bartholdego, Francka oraz swoje “Improwizacje”. Wirtuoz obdarzony jest fenomenalną techniką i ogromną muzykalnością. Posiada aż siedem dyplomów akademickich. Jego grę docenia się na całym świecie.” – zapowiada Przemysław Kapituła, organizator wydarzenia.


“Pierwszy koncert festiwalu Organy Archikatedry odbędzie się w niedzielę 4 lipca o 16 w Katedrze św. Jana Męczennika na warszawskim Starym Mieście. Występ Giampaolo Di Rosa rozpocznie cykl 12 koncertów w ramach których usłyszymy wirtuozów z całej Europy. Koncert włoskiego organisty w Warszawie będzie niezwykłym wydarzeniem. Na co dzień Giampaolo Di Rosa można usłyszeć niemal na wszystkich kontynentach świata. Koncertuje m.in. w całej Europie, w Australii, USA, Singapurze, Ameryce Południowej czy Bliskim Wschodzie. – mówi Michał Guzek, rzecznik festiwalu.


Organizatorem 28. Międzynarodowego Festiwal ORGANY ARCHIKATEDRY jest Fundacja „Festiwal Muzyki Sakralnej”, której celem jest organizowanie, popularyzowanie i wspieranie działalności kulturalnej w Polsce. Fundacja organizuje corocznie 280 koncertów, w których każdego roku bierze udział ok. 25 tysięcy słuchaczy.


Więcej informacji oraz bilety na koncerty 28. Międzynarodowego Festiwalu Organy Archikatedry można znaleźć na www.kapitula.org

 

 

www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2022   |  Facebook