logo
 

katoflix

A
A
A
 
Gospel Rain wystąpi w ramach Festiwalu OPOLE 2021

“Jesteśmy ogromnie podekscytowani i dumni. Przygotowujemy się już do tego prestiżowego wydarzenia z największą energią. Już niebawem napiszemy więcej szczegółów o programie Festiwalu, o dwóch wyjątkowych wydarzeniach, jakie będziecie mogli obejrzeć i wysłuchać z naszym udziałem w niedzielę 5 września.” – informuje Gospel Rain o występie na 58. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 

Gospel Rain to jeden z najpopularniejszych zespołów sceny muzyki chrześcijańskiej w Polsce. W 2016 roku wygrali PREMIERĘ ROKU na 5. Festiwalu Chrześcijańskie Granie za utwór NIGDY NIE BĘDZIESZ SAM. Grają od 30 lat na największych scenach muzycznych w Polsce. Od 1991 roku wydali 4 albumy, które zyskały uznanie krytyków i publiki. Zespół i chór występuje z czołówką polskich wokalistów m.in. z Beatą Bednarz, Piotrem Cugowskim, Łukaszem i Pawłem Golec czy Mietkiem Szcześniakiem.

 

 

Podczas festiwalu odbędą się następujące koncerty: „OD OPOLA DO OPOLA: NAJWIĘKSZE GWIAZDY! LEGENDARNE PRZEBOJE!”, „DEBIUTY”, „WIELKIE PRZEBOJE MAŁEGO EKRANU”, „PREMIERY” oraz koncerty specjalne, w tym m.in. zaplanowany na niedzielę „KRZYSZTOF KRAWCZYK. OSTATNI RAZ ZATAŃCZYSZ ZE MNĄ” oraz „KONCERT PIOSENKI LITERACKIEJ”. W poniedziałek tradycyjnie kanał TVP KULTURA zaprosi na koncert „SCENA ALTERNATYWNA TVP KULTURA – ALTERNATYWNY ROCK – MUZYKA Z INNEJ PLANETY”. – informuje TVP.PL

 

Harmonogram koncertów, zasady obowiązujące uczestników festiwalu oraz ważne informacje o biletach dostępne są na stronie www.bilety.tvp.pl.

 

 

Cieszy fakt, że muzyka w mediach publicznych jest coraz bardziej obecna. Fakt, że Gospel Rain zagra i zaśpiewa na Festiwalu w Opolu pokazuje, że scena muzyki chrześcijańskiej ma coraz większe znaczenie. Jest to historyczny moment od występu zespołu New Life M. na Opolskiej scenie w 1992 roku. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszył się festiwal muzyki chrześcijańskiej JASNA STRONA MOCY. Według badań był to 2 najpopularniejszy program emitowany w polskiej telewizji w ostatnim tygodniu.

 

W piątek, 13 i sobotę, 14 sierpnia w Częstochowie na Jasnej Górze odbył się Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy”, z udziałem polskich i zagranicznych wykonawców. Najliczniejszą widownię zgromadził sobotni koncert „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II”, który w TVP1 i TVP Polonia obejrzało według NAM* i MOR** średnio 1,9 mln widzów. Natomiast koncert „Abyśmy byli jedno – Międzynarodowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej” wraz z „Plebiscytem na interpretację utworu muzyki chrześcijańskiej” obejrzało według MOR 1,3 mln osób, a według NAM 1,1 mln widzów. – podaje TVP.PL

 

www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2022   |  Facebook