logo
 

katoflix

A
A
A
 
Festiwal Organy Archikatedry 2022 wystartuje 3 lipca w Warszawie!

Jeden z najpiękniejszych festiwali muzyki organowych w Polsce już 3 lipca rozpocznie się w Warszawie. Organy Archikatedry po raz 29. wybrzmią w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście. Do Stolicy Polski przyjedzie czołówka europejskich organistów.


Koncerty Festiwalu ORGANY ARCHIKATEDRY odbywają się w kolejne niedziele od 3 lipca do 18 września 2022 r. w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8 ). Początek koncertów o godz. 16:00.

 

W ramach inauguracji zagra słynna ukraińska organistka – Svitlana Pozdnysheva. Występuje jako solistka Lwowskiej Sali Organowej, organistka, pianistka, klawesynistka. Studiowała we Lwowskim Państwowym Kolegium Muzycznym oraz w Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej.

 

Artystka popularyzuje dzieła zapomnianych ukraińskich twórców (monokoncerty i nagrania dźwiękowe) oraz wykonuje rzadko grywane kompozycje XIX-XXI wieku, dlatego jej interpretacja była ściśle związana z działalnością badawczą, poszukiwawczą i edukacyjną. Wśród ulubionych muzyków – B. Bartok, A. Ginastera, D. Ligeti, a także współcześni muzycy ukraińscy, jak S. Lunyov, L. Dychko, J. Stankovych i wielu innych. Jej działalność jest różnorodna: wykonuje koncerty solowe, bierze udział w duecie fortepianowym Svitlotin z Olhą Striletską, zespołach kameralnych, orkiestrach, wykonuje koncerty-lekcje, tworzy interaktywne video-klasy na instrumentach klawiszowych (“Piano Family Stories”), organizuje wydarzenia muzyczne i międzyartystyczne. Pracuje jako akompaniatorka we Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Brała udział w wielu projektach Filharmonii Lwowskiej jako członek zespołów i orkiestr. Koncertowała w wielu miastach Ukrainy, Czech, Polski i Niemiec, uczestniczyła w różnych festiwalach, takich jak Dzenzelivka Classical Week, LiudkevychFest, Pizzicato&Cantabile, Bach Contemporary, Dominicalis Gloria, Musica Viva Organum, Czerniowiecki Festiwal Organowy, Międzynarodowy Festiwal Organowy we Lwowie.


KALENDARZ KONCERTÓW


03.07 Svitlana Pozdnysheva (Ukraina)
10.07 Maria Erdman (Polska)
17.07 Giovanna Tricarico (Włochy)
24.07 Jean – Christophe Geiser (Szwajcaria)
31.07 Fabio Ciofini (Włochy)
07.08 Józef Kotowicz (Polska)
14.08 Piotr Rachoń (Polska)
21.08 Przemysław Kapituła (Polska)
28.08 Giulia Biagetti (Włochy)
04.09 Ennio Cominetti (Włochy)
11.09 Jesus Sampedro (Hiszpania)
18.09 Toni Pussinen (Finlandia)


Więcej informacji na stronie– www.kapitula.org

 

chrzescianskiegranie.pl

 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2022   |  Facebook