logo
 

katoflix

A
A
A
 
Żywe dobre spotkanie
Wykonawca:
Bartek Jaskot & Witek Góral

Utwory:
1. Zbliżam się (04:52)
2. Być bliżej Ciebie (05:01)
3. Umiłowani (05:54)
4. Pierwszy znak czyli cud! (06:54)
5. Niech Twój Święty Duch (07:18)
6. Wszystko Tobie (04:17)
7. Panie Jezu (03:40)
 

Omawiana płyta jest już drugą solową propozycją mieleckiego wokalisty, która ujrzała światło dzienne w 2004 roku(!). Kilka miesięcy wcześniej ukazał się album wielkopostny "Z nadzieją na ZmartwychPOWSTANIE", zawierający pieśni pasyjne we współczesnym, akustycznym opracowaniu. Oba krążki zostały wydane staraniem samego autora, co już samo w sobie zasługuje na aplauz.

Materiał muzyczny powstał w ciągu zaledwie jednej sesji nagraniowej. Wybrano trzy tradycyjne pieśni przygodne ("Być bliżej Ciebie chcę", "Niech Twój Święty Duch", "Wszystko Tobie oddać pragnę"), równie popularny hymn św. Tomasza z Akwinu "Zbliżam się w pokorze" oraz najbardziej znane autorskie kompozycje duetu: "Umiłowani", "Panie Jezu" i "Pierwszy znak czyli CUD". Wokalista i gitarzysta spotkali się w nich ewidentnie na dwóch płaszczyznach: muzycznej i duchowej. Jest modlitewnie, prosto, refleksyjnie, czasem swingowo, pogodnie i bardzo twórczo. Piosenki rozwijają się często w nieprzewidywalnym kierunku, emanuje z nich radość spotkania "człowieka z człowiekiem i człowieka z Bogiem". A gdzie jest Bóg pośrodku, tam i niewyczerpane źródło świeżości, życia i dobra.

Bartek Jaskot ma w sobie ogromną determinację głoszenia Miłości Bożej, co nietrudno wywnioskować spoglądając chociażby na ilość granych przez niego koncertów (które on sam określa jako "DOBREspotkania") i mnogość miejsc, które odwiedził ze swoją muzyką. Oto gorliwość godna współczesnego apostoła!

Adam Rymarz

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook