logo
 

aleteia

A
A
A
 
Zaproszenie: Konkurs PARADISO
Fundacja “Chrześcijańskie Granie” zaprasza do udziału w konkursie zaśpiewaj PARADISO: zapraszamy do przysyłania swojej wersji znanej piosenki z filmu o św. Filipie Neri. Wystarczy nagrać  filmik z nagraniem w pliku mp4 i podesłać do 12 lipca na adres: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl. Zarząd fundacji wybierze najlepsze filmiki, opublikuje je na youtube i na stronie festiwalu już 21 lipca, w 503 urodziny św. Filipa Neri.
 
W ramach głównej nagrody wszyscy śpiewający w nagranym filmiku otrzymają bezpłatny wstęp na 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie oraz możliwość zaśpiewania utworu (a capella) na żywo.
 
 
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 14 lipca  o 9.00 na stronie www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl
 
Od 21 lipca 2015 Święty Filip Neri jest patronem fundacji “Chrześcijańskie Granie”. Fundacja organizuje m.in. festiwale, koncerty i panele o muzyce chrześcijańskiej. Szczególnym zadaniem jest też promocja młodej sceny muzycznej.
 
Święty Filip Neri (ur. 21 lipca 1515 we Florencji, zm. 26 maja 1595 w Rzymie) zaznaczył się w historii muzyki jako twórca i propagator oratorium. Organizował nabożeństwa połączone ze śpiewaniem pochwalnych pieśni religijnych (laudes) w formie dialogowanej. Od nazwy miejsca (oratorio), w którym miały miejsce nabożeństwa, przyjęła się nazwa tej formy muzycznej. W 1534 udał się do Rzymu, gdzie studiował filozofię i teologię. Przerwał studia i w 1548 założył “Bractwo Świętej Trójcy”, opiekujące się pielgrzymami i chorymi. W 1551 przyjął święcenia kapłańskie. Przy kościele św. Hieronima della Carita w Rzymie założył “Oratorium”, gdzie spotykali się artyści, kupcy, mieszczanie i kapłani. Filip organizował tam koncerty muzyczne, wykłady o najnowszych prądach w sztuce, dysputy o historii i archeologii. Został przez niektórych oskarżony o nowinkarstwo, a papież Paweł IV zakazał mu na pewien czas działalności. Filip Neri dzięki aktywności duszpasterskiej jest nazywany “Apostołem Rzymu”. Otrzymał on stygmat Ducha Świętego. W 1551 roku założył wspólnotę filipinów (oratorianów), w której nie było ślubów zakonnych. Zmarł w wieku 80 lat (na podst. Wikipedia).
 
Polecamy :
8. Festiwal Chrześcijańskie Granie
 
25 listopada na Arenie Ursynów zagrają: Let Him Run, Duża Rajska Kawa, siostra Julita Zawadzka, StronaB, Kuba Kornacki i Kanaan oraz ksiądz Andrzej Daniewicz (La Pallotina).
 
Kup bilet w dobrej cenie na
WWW.EVENTIM.PL
8. Festiwal Chrześcijańskie Granie
 
Więcej:www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

Fundacja "Chrześcijańskie Granie"
  

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook