logo
 

katoflix

A
A
A
 
Wspólnota w Kulturze – XV Interdyscyplinarny Festiwal Etniczne Inspiracje

Dziś - we wtorek 21 listopada – startuje w Warszawie XV Interdyscyplinarny Festiwal Etniczne Inspiracje - Wspólnota w Kulturze, który potrwa do soboty 25 listopada.
Jak co roku na festiwalu zagrają polskie zespoły nurtu world music, które uznanie zdobyły nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. W tym roku gwiazdą będzie zespół Motion Trio , niezwykły zespół trzech akordeonistów, ewenement w skali światowej wystąpi w sobotę 25 XI podczas swojej europejskiej trasy koncertowej. Ponadto odbedą sie koncerty zespołów takich jak m.in. Dikanda, Canzona, Lautari, Berkut, Nakhes, Soomood. Jak zawsze proponujemy przegląd filmów o tematyce etnicznej.
Festiwal zainauguruje panel dyskusyjny, którego inicjatorem i moderatorem jest Maciej Szajkowski, założyciel i muzyk Kapeli ze Wsi Warszawa. W dyskusji o tym, czy świat jest zainteresowany polska kulturą etniczną udział wezmą specjalnie zaproszeni goście, m.in. Maria Baliszewska, Max Cegielski, Jan Ołdakowski, Włodzimierz Kleszcz, Jerzy Bawoł, Maciej Rychły, Weronika Grozdew-Kołacińska, Aneta Prymaka, Kazimierz Długosz, Krzysztof Kubański. Zapraszamy we wtorek 21 XI o godzinie 17.00, po panelu o godzinie 19 koncert na cytrach - Michał Kulenty i Grzegorz Tomaszewski, a w drugiej części zespół CANZONA.
Szczegóły dotyczące programu festiwalu oraz kilka słów o idei i historii można znaleźć na stronie www.etniczneinspiracje.art.pl
Zapraszamy do Domu Kultury Rakowiec ul. Wiślicka 8. Na wszystkie wydarzenia festiwalu wstęp wolny!

 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook