logo
 

aleteia

A
A
A
 
Warszawa: Rekolekcje artystyczne w Dobrym Miejscu! Trwają zapisy!
Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury oraz Fundacja Betesda mają zaszczyt zaprosić na REKOLEKCJE ARTYSTYCZNE składające się z różnych warsztatów. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Anima MEA, w który zaangażowało się duże grono artystów i twórców, a patronat nad nim objął bp Michał Janocha. Rekolekcje odbędą się od 13 do 15 września 2019 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach.
Proponujemy wydarzenie, które pozwoli pogłębić wiarę i duchowość, jednocześnie rozwijając talenty i pasje pod okiem ekspertów z branży.
 
Rekolekcje artystyczne: Anima MEA
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A
Termin: od 2019-09-13 do 2019-09-15
 
 
“Nie wszyscy są powołani, aby być artystami w ścisłym sensie tego słowa. Jednak według Księgi Rodzaju, zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.” św. Jan Paweł II – List do artystów (fragm. )
 
Podążając za myślą Jana Pawła II, razem zastanowimy się jak możemy uczynić nasze życie dziełem sztuki. Artystyczny wymiar wydarzenia na pewno pomoże uczestnikom w poszerzaniu odkrytych dotychczas horyzontów duchowych.
 
Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda wasza dusza? Dokąd zmierza, skąd pochodzi? Jaki kształt przybiera? Jaką duszą jesteście? Co Wam w duszy gra? Cóż Was porusza? Co daje Wam radość i pobudza do życia?
 
Te rekolekcje są dla Was. Kierujemy je do wszystkich osób zainteresowanych refleksją opartą o analizę własnej kondycji duchowej i chcących ją wyrazić w formie artystycznej.
 
“Każda autentyczna inspiracja artystyczna wykracza bowiem poza to, co postrzegają zmysły, i przenikając rzeczywistość stara się wyjaśnić jej ukrytą tajemnicę. Ma swoje źródło w głębi ludzkiej duszy – tam, gdzie pragnienie nadania sensu własnemu życiu łączy się z nieuchwytnym doznaniem piękna i tajemniczej jedności rzeczy. Wszyscy artyści zdają sobie sprawę, jak głęboka przepaść istnieje między dziełem ich rąk, nawet najbardziej udanym, a olśniewającą doskonałością piękna, dostrzeżonego w chwili twórczego uniesienia: wszystko, co zdołają wyrazić malując, rzeźbiąc i tworząc, jest jedynie przebłyskiem owej światłości, która na kilka chwil zajaśniała oczom ich duszy.”
św. Jan Paweł II – List do artystów (fragm.)
 
Każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas rekolekcji odbędą się warsztaty:
 MUZYCZNE – poprowadzą Jakub Tomalak, ks. Grzegorz Mączka oraz Agnieszka Kowalik, MALARSKIE – poprowadzi Ann Kat, ILUSTRACJI – poprowadzi Weronika Żurowska, FOTOGRAFICZNE – poprowadzi Karol Pantelewicz, RZEŹBY I CERAMIKI – poprowadzą Przemysław Lepszy oraz Zbigniew Podgórski
 
Podczas wspólnych modlitw i konferencji słowo wygłosi:
 
Ks. Grzegorz Mączka – zafascynowany Słowem Bożym i muzyką. Klawiszowiec, organista, akompaniator. Kapelan zespołu Abba Pater Music. Od 2001 roku kapłan diecezji kaliskiej. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Ukończył PSM w Kępnie w klasie fortepianu. W trakcie studiów teologicznych należał do grupy muzycznej: poznańskiego ASD znanej później jako Pinokio Brothers. W 2004 r. podjął dalszą naukę – studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku dyrygentura chóralna i muzyka kościelna. Obecnie należy do kadry pedagogicznej Studium Organistowskiego w Kaliszu i jest członkiem Diecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej. Równocześnie związany jest z projektami muzycznymi prowadzonymi przez Jakuba Tomalaka jak: Festiwal Życia Abba Pater, chór Musica Nova Calissiensis oraz Abba Pater Music. Brał udział w nagraniach płytowych Nowa Pieśń, 12 Oddechów, Akatyst do św. Józefa Oblubieńca Bogurodzicy.
 
ZAPISY: 
Warunki uczestnictwa oraz koszt na poszczególnych stronach warsztatów. Uwaga – liczba miejsc ograniczona!
 
rzeźby i ceramiki – dobremiejsce.org/warsztaty-rzezby-i-ceramiki-moja-dusza

w
ww.chrzescijanskiegranie.pl
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook