logo
 

aleteia

A
A
A
 
Uwielbienie na Pradze już po raz trzeci!
Fundacja „Chrześcijańskie Granie” i Oratorium św. Jana Bosko zapraszają do udziału w III Warszawskim Uwielbieniu na Pradze. Wydarzenie rozpocznie się Eucharystią w Boże Ciało (26 maja) o godzinie 18.00 w Bazylice księży Salezjanów przy ul. Kawęczyńskiej 53. W tym dniu w całej Polsce odbędzie się kilkadziesiąt podobnych inicjatyw. Uwielbienia na Pradze skupiają setki mieszkańców Warszawy i nie tylko.
 
”Wierzymy, że dzięki otwartym sercom mieszkańcom Stolicy będziemy mogli Uwielbiać po raz kolejny Pana Jezusa w Bazylice na Kawęczyńskiej. Mamy nadzieję, że spotkanie na Pradze będzie wielkim świętem wiary” – zapowiadają organizatorzy.  
 
Uwielbienie na Pradze jest wydarzeniem integrującym mieszkańców Warszawy, promującym muzykę chrześcijańską, a przede wszystkim, dającym przestrzeń na modlitwę i pogłębienie wiary. Jest również odpowiedzią na potrzebę rozwoju kultury na prawym brzegu Wisły.Podczas trzeciego Uwielbienia na Pradze zagra zespół Soudarion – Debiut Roku, Płyta Roku.
 
Soudarion - to muzyczna grupa założona przy śremskiej Farze przez ks. Marcina Lewandowskiego w 2009 roku. Soudarion gra w różnych zakątkach Polski, promuje przy tym przede wszystkim swego Stwórcę. Jak sami mówią: “Nie ma nic piękniejszego, jak chwalić Pana wspólnym śpiewem i modlitwą” i taka jest dewiza ich działania, aby radośnie chwalić, śpiewać, modlić się i tańczyć.W kwietniu 2015 Soudarion otrzymał nagrodę jury V Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy w Warszawie.W listopadzie 2015 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Tylko Miłość”, która została w plebiscycie Chrześcijańskiego Grania wybrana Płytą Roku 2015. Na początku maja Soudarion został wyróżniony w konkursie NON STOP CCM.

PROGRAM UWIELBIENIA:

18.00 – EUCHARYSTIA

19.00 – UWIELBIENIE Z ZESPOŁEM SOUDARION

20:30 – SPOTKANIE Z ZESPOŁEM W ORATORIUM PRZY HERBACIE
 
Uwielbienia na Pradze odbyły się dotąd 30 stycznia 2016 (z zespołem New Day) oraz 2 kwietnia 2016 (z zespołem El Camino). Zgromadziły one setki Warszawiaków i nie tylko. Dołącz do wydarzenia na Facebooku
 
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook