logo
 

aleteia

A
A
A
 
Przystań - Warsztaty dla duszy 2019 [program]
Już po raz siódmy w Pelplinie na Przystani Jana III Sobieskiego odbędzie się spotkanie młodzieży Przystań – Warsztaty dla duszy 2019. Będzie to czas inspirujących spotkań, wspólnego śpiewu, radości, energii, a jednocześnie przestrzeń modlitwy, ukojenia i spotkania z Jezusem, który jest Prawdziwą Miłością. Spotkanie już 15 czerwca 2019 roku. Wstęp wolny.
 
Pragniemy być święci „na skalę” św. Jana Pawła II, dlatego tegoroczna edycja wydarzenia nawiązuje do Jego słów skierowanych w Pelplinie 20 lat temu: budujcie na skale. Każdy uczestnik będzie miał okazję do rozwoju swoich umiejętności medialnych oraz artystycznych z zakresu śpiewu, teatru, animacji tanecznej lub rękodzieła podczas odbywających się w ramach wydarzenia Warsztatów dla duszy. Udział jest bezpłatny. Zapisy i szczegóły na stronie przystanpelplin.pl
 
Przystań – Warsztaty dla duszy 2019 – program:
10:30 – Spotkanie na Górze Jana Pawła II
11:30 – Warsztaty dla duszy (teatr, taniec, muzyka, rękodzieło, media)
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, możliwość spowiedzi
16:00 – Obiad
16:30 – Przedstawienie
17:00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Biskupa Ryszarda Kasyny
18:30 – Koncert Na cały Głos & Nieboskłonni
 
Adoracją Najświętszego Sakramentu
Spotkanie z Michałem “Pax” Bukowskim
 
WARSZTATY DLA DUSZY 2019:
W ramach tegorocznej przystani odbędą się następujące warsztaty:
 
Muzyczne
Warsztaty wokalne skierowane do osób, które chcą i lubią śpiewać. Będą okazją do poznania podstaw emisji głosu, pracy z nutami i technik wokalnych. W ramach warsztatu zostaną przygotowane pieśni liturgiczne i stworzony z uczestników chór, który uświetni śpiewem Mszę Świętą. Warsztat będzie prowadzony przez Kamila Szafrana, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (dyrygentura chóralna) i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (Podyplomowe Studia Chórmistrzowstwa i Emisji Głosu)
 
Teatralne
Warsztaty teatralne będą okazją do poznania podstawowych zasad technik teatralnych – ruchu scenicznego, pracy ciałem, umiejętności interpretacji. Będą czasem przygotowania teatralnej interpretacji jednej z przypowieści biblijnych, która zostanie zaprezentowana na scenie Przystani, dlatego wybierając ten warsztat przygotuj się na intensywną pracę aktorską. Warsztat będzie prowadzony przez Marka Puchowskiego, reżysera i odtwórcę głównej roli Musicalu Przebudzenie
 
Taneczne
Warsztaty będą okazją do rozwoju swoich umiejętności taneczno-ruchowych, ale nie tylko dla zdrowia! Nie tylko dla rozrywki! Po to by uwielbiać tańcem Jezusa i nauczyć się zapraszać do tego uwielbienia innych. W ramach warsztatu będziesz miał możliwość poznania chrześcijańskich animacji tanecznych oraz zdobyć warsztat animowania tłumu, który w praktyce wykorzystasz w ramach finałowego koncertu Przystani. Zajęcia będą prowadzone przez Ks. Krzysztofa Piątka – doświadczonego duszpasterza i animatora umiejętnie korzystającego z niewyczerpalnego Źródła radości.
 
Rękodzieła 
Warsztaty oparte o tradycję ludową Kaszub i Kociewia. Każdy z uczestników będzie miał możliwość odkrycia i rozwoju swoich talentów plastycznych poprzez malowanie na szkle, szydełkowanie, stworzenie koszulki z autorskim zdobieniem lub ręcznie udekorowanej torby podręcznej – do wyboru do koloru! Warsztaty będą prowadzone przez przewodników Diecezjalnego Centrum Informacji Turystycznej oraz członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej.
 
Medialne
Warsztaty dla tych którzy chcą odnaleźć się w dzisiejszym świecie medialnym – ale nie tylko po to by je rozumieć, umiejętnie czytać, ale żywo uczestniczyć w przekazie informacji do świata. Technik medialnych i pracy reportera, wykorzystującego różne formy przekazu nauczą dziennikarze Radia Głos. Dołączając do warsztatu dołączasz zespołu medialnego relacjonującego „Przystań – Warsztaty dla duszy”!

www.chrzescijanskiegranie.pl
 
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook