logo
 

aleteia

A
A
A
 
Promyczki - nowa płyta
Kolejna płyta zespołu PROMYCZKI  z Nowego Sącza pt. "Kogo Pan Bóg kocha?" to wielkie wydarzenie w historii zespołu. Producentem płyty i kompozytorem muzyki jest Joachim Mencel, a w nagraniach wzięło udział wielu znakomitych muzyków m.in. Jacek Królik (gitarzysta z zespołu Brathanki) oraz Arek Skolik (wieloletni perkusista zespołu Stanisława Sojki).
Na nowej płycie znalazło się 10 piosenek, z których dwie są zarówno do słuchania, jak i do oglądania – teledyski autorstwa Grzegorza Sadurskiego, który znany jest jako producent teledysków „Arki Noego”.
Na płycie znalazły się również wersje instrumentalne wszystkich 10 utworów.
Oprawy graficznej płyty podjął się znany grafik krakowski Olgierd Chmielewski, autor okładki do najnowszej książki Jana Pawła II „Pamięć i tożsamość”.
Nagrań dokonano w studiu Radia Kraków, a ich realizatorem był Aleksander Wilk, zaś mastering przygotował Grzegorz Piwkowski z Warszawy.
 
Warto wspomnieć, że pierwsze utwory do tej płyty zostały nagrane na wakacjach 2004 roku, bo wtedy nagrywano teledyski, które już wielokrotnie pojawiały się w TVP 1 w programie „Ziarno”.  Dużym echem odbiło się listopadowe nagranie piosenki dedykowanej Ojcu Świętemu z okazji Jego imienin pt. „Hej baco!” i śpiewanej przez zespół 4 listopada 2004 roku w Watykanie w auli Pawła VI.
 
Zespół „Promyczki” działa już od blisko 15 lat. Jego założycielem i kierownikiem jest ks. Andrzej Mulka, a prowadzą go instruktorzy MDK z Nowego Sącza. Płyta „Kogo Pan Bóg kocha” to całkiem nowa karta w historii zespołu, który obecnie liczy blisko 120 dzieci w wieku od 5 do 15 lat. W jej nagraniu brało udział bezpośrednio 25 dzieci z młodszej grupy, ponieważ piosenki adresowane są właśnie dla takich dzieci.
 
BONART management
Andrzej Dubiel
ul. Mickiewicza 15/45
41-253 Czeladź
tel/fax 032 269 73 14
tel.kom. 609 688 566
e-mail:
a.dubiel@bonart.pl
www.bonart.pl
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook