logo
 

katoflix

A
A
A
 
Pokój światu miłość ludziom

W Jaworze 14.05.05 odbędzie się koncert poświęcony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia są Jaworski Ośrodek Kultury i Bonart Management, a producentem muzycznym Marcin Pospieszalski, czterokrotny laureat Fryderyków w kategorii Producent Roku.

Jawor, miejscowość zwana „Miastem Chleba” w dniu 14.05.br. będzie gościć zespoły DEUS MEUS, NEW LIFE’m, FPS, które swym śpiewem i grą oddadzą hołd Janowi Pawłowi II. Wśród wykonawców są min. Marcin Pospieszalski, Lidia Pospieszalska, Mieczysław Szcześniak, Jolanta Szczepaniak, Meksykanin – Thomas Sanchez, Ormianin – Aram Arabaczjan.
„Pokój światu miłość ludziom” - to słowa wpisujące się w pontyfikat Jana Pawła II, który podróżując po całym świecie wcielał w życie przykazanie miłości. Wydarzenie na jaworskim rynku miało być prezentem urodzinowym dla Papieża (urodzony 18.05.1920), jednak w obliczu ostatnich wydarzeń organizatorzy postanowili poświęcić koncert pamięci Ojca Świętego, aby nauka, którą głosił stawała się bliska ludziom, a Jego słowa były zawsze żywe.
Honorowy patronat nad koncertem objęli Biskup Diecezji Legnickiej, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Burmistrz miasta Jawor. Godne podkreślenia jest to,
że w Jaworze, miejscowości słynącej z wypieków chleba, znajduje się Kościół Pokoju - zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dolnoślązacy już wielokrotnie pokazali, że kochają Papieża, teraz pragną udowodnić, że pamiętają Jego naukę.
W założeniu jaworski koncert ma być imprezą cykliczną, która oprócz dobrej muzyki będzie bogata w treści zaczerpnięte z nauczania naszego Najwybitniejszego Rodaka.

Odpowiedzi na pytania udziela:
Malwina Fitko
Tel. 506 977 712
m.fitko@bonart.pl

 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook