logo
 

katoflix

A
A
A
 
Odmienione Radio Józef
„Zawsze Chrześcijańskie Granie” -  to nowe hasło warszawskiego Radia Józef 96,5 fm. Od 27 listopada 2005 stołeczna rozgłośnia zmienia całkowicie format muzyczny. Na jej antenie będzie obecna tylko muzyka związana z nurtem Twórców Chrześcijan. Przygotowania do zmiany ramówki muzycznej trwały od kilkunastu miesięcy - Radio Józef gromadziło bazę muzyczną. Przygotowywano także nowe jingle - w tym pomógł Adam Szewczyk, znany kompozytor i autor tekstów.
„Ta zmiana to dopełnienie całego programu. Dzięki temu nasze radio będzie ściśle utożsamiane z chrześcijaństwem. Od audycji po muzykę” - mówi dyrektor Radia Józef, ks. dr Marcin Brzeziński.
 
Za całość przedsięwzięcia odpowiedzialna jest Patrycja Michońska, która przekonuje, że od kilku lat rynek muzyki chrześcijańskiej w Polsce dynamicznie się rozwija: „My chcemy tę muzykę promować. A warto, bo to dobre przesłanie i profesjonalni twórcy. Chcemy zburzyć mit, że muzyka chrześcijańska jest gorsza od muzyki czysto komercyjnej, czy nie związanej z Kościołem”.
 
Będzie muzyka polska i zagraniczna. Jest w czym wybierać, bo muzycy chrześcijańscy tworzą już we wszystkich nurtach – pop, rock, jazz, rap, hip-hop, soul, gospel, czy muzyka instrumentalna.
 
Tydzień rozpoczynający adwent (27.11-4.12.2005) upłynie z Magdą Anioł i Adamem Szewczykiem, kolejne: z Tomkiem Kamińskim, Chili my, Violą i New Day. Pierwszy tydzień nowego roku poświęcony będzie prezentacji kanonów z Taize. Prezentacji piosenek, towarzyszyć będą wywiady, konkursy i informacje o koncertach.
 
Radio Józef nawiązuje także ścisłą współpracę z innymi mediami: podobnymi rozgłośniami w Polsce i portalami internetowymi. Swoje stałe miejsce w ramówce będzie miał również jedyny magazyn poświęcony muzyce chrześcijan – RUAH.
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook