logo
 

katoflix

A
A
A
 
Nowy New Day bez Violi
Z początkiem nowego roku Violetta Brzezińska zakończyła współpracę z zespołem Viola i New Day. W ciągu trzech lat nagrała z grupą trzy bardzo dobrze przyjęte płyty: "Tam-tam i tu", "Najpiękniejsze kolędy i pastorałki" oraz "Czarną płytę". Dała również ponad 200 koncertów w kraju i za granicą oraz nakręciła teledysk. W roku 2004 ukazał się maxisingiel Violetty "W Ogrodzie Oliwnym" z pieśniami wielkopostnymi. Utwór tytułowy szturmem zdobył przychylność słuchaczy, o czym świadczy jego wielka popularność na portalu Bosko.pl (prawie 9 i pół tysiąca odsłuchań!).
Ostatni album nagrany z New Day - "Czarna płyta" został przez słuchaczy chrześcijańskich rozgłośni radiowych uznany za Album Roku 2005. Od pewnego czasu Viola współpracuje z nowymi muzykami pochodzącymi z Torunia. Wraz z nimi wystąpiła w wigilijnym programie Grzegorza Sadurskiego pt. "ŚWIĘTA NOC", który wyemitowała TVP 2. Obecnie trwają prace nad solową płytą wokalistki.
 
Od nowego roku wokalistką zespołu NEW DAY jest Joanna Rybak. Zastąpiła ona Violę Brzezińską, dotychczasową wokalistkę zespołu. Nowa wokalistka wyłoniona została w wyniku przesłuchań do najnowszego projektu zespołu, na który wpłynęło ponad 30 zgłoszeń z całej Polski. Joanna, studentka 3 roku Akademii Muzycznej w Poznaniu, oprócz wspaniałego głosu, gra również na fortepianie i komponuje. Jest też laureatką wielu festiwali i przeglądów m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej w 2004 roku.
 
Już 20 lutego rozpoczną się nagrania najnowszego albumu zespołu New Day, którego premiera przewidziana jest na wiosnę 2006 roku. Będzie to specjalny album poświęcony „Poznańskiej piątce” błogosławionych oratorianów. Do projektu zaproszono również Agnieszkę Kopacz, Pawła Chustka (Stróże Poranka) oraz Rafała Bulskiego z zespołu T3. Trasa koncertowa promująca album obejmie nie tylko Polskę, ale również inne kraje, m.in. Niemcy, Austrię, Litwę oraz Włochy. Na płycie nie zabraknie oczywiście gości z Afryki oraz przyjaciela zespołu – Davida MacDonalda z Kanady.
 
 
=================
Rafał Boniśniak
www.newday.kdm.pl
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook