logo
 

aleteia

A
A
A
 
Nowa płyta zespołu KADOSZ
Pomysł nagrania płyty "Dzień Chwały" pojawił się wkrótce po wydaniu poprzedniej płyty pt. "Chwała Tobie Tato", jako kolejny krok na obranej przez zespół Kadosz drodze - tworzenia i wykonywania własnych pieśni uwielbienia, a w szerszym planie budowania "kultury uwielbienia" w Kościele Katolickim. Jednak niektóre utwory, znajdujące się na płycie powstały dużo wcześniej, a z różnych przyczyn nie znalazły się na płycie "Chwała Tobie Tato".
 
To, co łączy płytę "Dzień Chwały" z jej poprzedniczką, to na pewno cel, jakim jest inspirowanie słuchacza do uwielbienia Boga z pomocą muzyki. Różnicą jest skład zespołu. Płytę "Chwała Tobie Tato" nagrywano ze składem "otwockim", tzn. oprócz Iwony i Marcina Ziemniewiczów (wokal, gitary), mieszkających na Śląsku w Tarnowskich Górach, w nagraniu udział wzięli także Katarzyna i Rafał Hilbrycht (wokal, gitara basowa) oraz Sylwia i Witek Wilk (wokal, perkusja), mieszkający właśnie w Otwocku pod Warszawą. Skład ten krótko po wydaniu płyty został rozwiązany ze względów logistycznych oraz dlatego, że każdemu zaczęły się rysować inne priorytety i kierunki w posłudze i pracy. Z perspektywy czasu widać, że zmiana ta wyszła nam wszystkim na lepsze.
 
Płytę Dzień Chwały nagrywamy w aktualnym składzie, z którym od 2 lat prowadzimy uwielbienie, czyli oprócz liderów są to: Jagoda Bismor (instrumenty klawiszowe), Dominik Sławiński (gitara basowa) oraz Marek Romanowski (perkusja). Gościnnie na płycie wystąpi także Dorota Zaziąbło (organy Hammonda) oraz Tomasz Szewczyk (wiolonczela). Realizacja, mix i mastering to dzieło Macieja Stacha, całość produkcji odbywa się w studiu Maq Records w Wojkowicach. Promocją i kontaktem z mediami zajmuje się Magdalena Wieczorek. Autorami muzyki i tekstów są Iwona i Marcin Ziemniewiczowie, aranżacje są owocem pracy całego zespołu. Nagranie płyty jest możliwe dzięki darowiznom wplacanym na konto Fundacji Kadosz Uwielbienie.
 
Jagoda Bismor (instrumenty klawiszowe) o płycie „Dzień Chwały”: „Chcę błogosławić Pana w każdym czasie, na ustach moich zawsze Jego chwała” (Ps 34, 2). Dzień chwały, to dzień w którym codziennie objawia się Boża potęga, z której wylewa się ogrom niewyczerpanych łask Najwyższego. Właśnie o tym chcę świadczyć, grając ten tytułowy utwór, jak i wszystkie pozostałe, które zostały nagrane na płycie. Świadczyć w niejako inny sposób, bo poprzez dźwięki. Dźwięki, które w najpiękniejszy sposób pozwalają na wyrażenie tego co czuję, tego czym żyję i dla kogo żyję. Każdy dzień wypełniony Bożą obecnością i chwałą jest wykonywaniem kolejnych kroków wstecz, ku większemu dostrzeżeniu, jakże niepowtarzalnego świata. Natomiast poszukiwanie szczęścia nie jest dla mnie obowiązkiem, ale integralną częścią poszukiwania źródeł moich wolnych decyzji. Codziennie na nowo odkrywam, że to właśnie w Jego oczach kryje się jedyny prawdziwy i niepowtarzalny obraz każdego z nas. A Jego miłość wylewa się na nasze życie strumieniami, wodospadami. Możliwość współpracy z Iwoną i Marcinem to bez wątpienia łaska dana mi od Boga. Dzięki ich świadectwie życia, które dają nie tylko słowem i muzyką, ale codziennymi decyzjami i wyborami, sprawiają że rzeczywistość uwielbienia Pana Boga w zwykłej szarej codzienności, może stać się także i moim udziałem. Jeśli wątpisz, brak Ci odwagi i wiary. Nie bój się  – Wstań więc i działaj, a Pan niech będzie z Tobą (1 Kro 22, 16). Tobie chwała Jezu!".

Utwór "Śpiewają dzieci", który znajdzie się na płycie "Dzień Chwały" można odsłuchać tutaj.

Premiera płyty odbyła się 23.05.2018 roku. Znajdzie się na niej dwanaście utworów o charakterze uwielbieniowym i będzie wydana nakładem Fundacji Kadosz Uwielbienie.

Film promocyjny z czwartego dnia nagrań płyty znajduje się tutaj.
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook