logo
 

aleteia

A
A
A
 
Muzyczne Dary w naszym radyjku
Z radością informujemy, że począwszy od 2 października w każdą niedzielę o godzinie 9.00, 15.00, 21.00 i o 3.00 w nocy w poniedziałek (czasu polskiego) retransmitujemy listę przebojów "Muzyczne DarY", a w poniedziałek o tych samcyh porach emitujemy "Suplement" do tej audycji, który stanowi jej uzupełnienie. Czas trwania całej audycji (czyli listy i suplementu razem) to ponad 120 min.
Serdecznie zapraszamy do słuchania tej audycji - uważamy iż jest to w tej chwili najciekawsza inicjatywa medialna promująca polską muzykę chrześcijańską.
 
Jej początki sięgają roku 2001 kiedy to Dariusz Ciszewski i Janusz Yanina Iwański zawiązali grupę programową „Muzyczne DarY” celem grupy było i jest tworzenie szerokiego forum prezentacji muzyki chrześcijan. Główną inspiracją dla jego powstania był fakt, że ta muzyka w większości mediów nie jest mile widziana, mówiąc najoględniej (a mówiąc wprost jest nie dopuszczana na antenę). Zrodził się pomysł nadawania Listy Przebojów jako najlepszej formy lansowania takiej twórczości.
 
Lista Przebojów „MD” to jest przede wszystkim pomysł na promocję Dobra. Dobra, które jest zawarte w muzyce. Stąd też nazwa naszego projektu „Muzyczne DarY”. Życie jest darem a muzyka jego wyrazem.
 
Wielu muzyków zdaję sobie sprawę, że ich twórczość to silny instrument głoszenia Dobrej Nowiny. Aby tak było rzeczywiście, musi zaistnieć jeden konkretny adres, gdzie muzycy ci znajdą możliwość podzielenia się dobrem swojej twórczości. Muzyka ludzi nawróconych do Jezusa stała się obecnie zjawiskiem. Natomiast, aby była istotną częścią kultury powszechnej, musi być wspierana. W dobie opanowywania kultury przez media propagujące konsumpcyjny styl życia nie możemy pozostawać bierni.
 
Suplement do listy stanowi uzupełnienie (nie sposób zagrać całych dwudziestu utworów w godzinę – w suplemencie grane są w całości). Prezentowani są także w Suplemencie „wschodzący” artyści, stamtąd trafiają do czołowej „dwudziestki”.
 
Więcej informacji na stronach listy:
www.muzycznedary.niedziela.pl
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook