logo
 

aleteia

A
A
A
 
Muzyczna rozgrzewka przed ŚDM! ”Are you ready?”
Na kilka tygodni przed Światowymi Dniami Młodzieży organizatorzy pytają: Are you ready? i zapraszają na muzyczną rozgrzewkę przed lipcowym spotkaniem. Koncerty, organizowane w czterech polskich miastach, dedykowane są idei wolontariatu. Wolontariusze to współorganizatorzy ŚDM. Stanowią siłę wydarzenia i są jedną z najważniejszych grup budujących atmosferę spotkania. Po zakończeniu Wydarzeń Centralnych mają szansę nadal kontynuować swoją aktywność woluntarystyczną na różnych polach. – Chcemy pokazać, że wolontariat to bardzo szerokie pojęcie. To idea, o której trzeba mówić i pokazywać, że młodzi ludzie angażują się, nie tylko przy okazji ŚDM – tłumaczy Katarzyna Kucik z Departamentu Wolontariatu.
 
Do muzycznej rozgrzewki zapraszają muzycy TGD, niemaGOtu, Maleo Reggae Rockers oraz Arkadio, Jakub Bartczak i TAU. Pierwszy koncert odbędzie się 31 maja w Krakowie (ICE), kolejne: 3 czerwca w Zabrzu (Dom Muzyki i Tańca), 10 czerwca we Wrocławiu (Hala Stulecia), 12 czerwca w Warszawie (Hala Torwar). Wszystkie rozpoczynają się o godz. 19. Podczas koncertów będzie czynny punkt informacyjny wolontariatu ŚDM. – Do punktu zapraszamy zwłaszcza tych młodych, którzy angażują się i mają pytania. Chcemy rozwiać ich wątpliwości, aby goszcząc pielgrzymów w swojej diecezji lub przyjeżdżając do Krakowa, byli gotowi do służby – wyjaśnia Katarzyna Kucik. 
 
 
Estrady staną się przestrzenią do zaistnienia wolontariuszy i zaprezentowania inicjatyw związanych z ŚDM, np. akcji „Wymaluj Obraz”. Elementem aranżacji będzie także emisja spotu promującego wolontariat, który powstał z początkiem maja. – Powiemy o różnych projektach, aby pokazać, że siła ŚDM tkwi też w rozmaitości działań, w różnorodności ludzi, którzy się w te działania angażują – zauważa Joanna Zając, koordynator ds. promocji w Departamencie Komunikacji.– Oczywiście te koncerty są adresowane nie tylko do wolontariuszy, ale do wszystkich, którzy chcą posłuchać dobrej muzyki i miło spędzić czas. Poza tym będzie to wielkie wydarzenie kulturalne – mówi Joanna Zając. Natomiast Katarzyna Kucik zwraca uwagę na inny aspekt: – Każdy z koncertów jest dużym, organizacyjnie, wydarzeniem. Chcemy się sprawdzić także w takich okolicznościach. Obsługa koncertów będzie dobrym przygotowaniem przed służbą podczas ŚDM. 
 
Koncerty są biletowane. Dochód zostanie przeznaczony na organizację ŚDM, zwłaszcza na wsparcie wolontariatu. Ceny biletów rozpoczynają się od 30 zł. 

Dominika Stoszek
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook