logo
 

katoflix

A
A
A
 
Muzycy Solnego Uwielbienia nagrali wyjątkową - zdalną - Litanię do Matki Boga i Ludzi

Choć mieszkają w różnych miastach, co roku spotykali się wiosną na próbach do koncertu Solne Uwielbienie, który od 2014 roku odbywa się w Wieliczce. Tej wiosny, artyści tworzący wydarzenie, postanowili nagrać wyjątkową – zdalną – wersję Litanii do Matki Boga i Ludzi.

 
Zamiast mikrofonu – słuchawki z telefonu

 

Litania do Matki Boga i Ludzi wybrzmiała po raz pierwszy na koncercie Solne Uwielbienie w 2015 roku. Wczoraj na YouTube pojawiła się jej wersja w nowej aranżacji. Artyści nagrali ją w zaciszu swoich domów, m.in. w Wieliczce, Krakowie, Warszawie, Katowicach i Nysie. Wokaliści, zamiast profesjonalnych mikrofonów, skorzystali z dostępnego na co dzień sprzętu – słuchawek do smartfonów. Na scenie Solnego Uwielbienia zazwyczaj występowało kilkudziesięciu artystów. Na nagraniu pojawia się ich reprezentacja.

 

Na drogach nam nadzieją świeć

 

– Co roku spotykaliśmy się z chórem i instrumentalistami na wspólnych próbach i razem z kilkutysięcznym tłumem przeżywaliśmy wyjątkowy dzień Bożego Ciała na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce. Tej rok jest inny, dlatego miesiąc przed planowanym jeszcze niedawno koncertem Solne Uwielbienie 2020 postanowiliśmy opublikować w sieci nagranie, które ma ponownie nas połączyć i dodać otuchy wszystkim, którzy je zobaczą. Reakcje widzów utwierdziły nas w przekonaniu, że był to świetny pomysł – mówi Anna Dziedzic-Kurek, dyrygentka chóru Solnego Uwielbienia i pomysłodawczyni nagrania.

 

 

Litania do Matki Boga i Ludzi dostępna jest na profilu Solne Uwielbienie w serwisie YouTube oraz na stronie koncertu na Facebooku. Mix i mastering wykonał Łukasz Giergiel, kierownik muzyczny Solnego Uwielbienia.

 

www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook