logo
 

aleteia

A
A
A
 
La Pallotina gwiazdą festiwalu SOLI DEO 2019. Festiwal od 7 lipca w Biłgoraju!
Już niebawem, bo 7 lipca 2019 r. na scenie letniej przy BCK w Biłgoraju odbędzie się Jubileuszowa XX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO pod patronatem J.E. Ks. Bp Mariana Rojka. Jak na jubileusz przystało organizatorzy przygotowali niespodzianki i ciekawe koncerty. Zapowiada się wyśmienita uczta duchowa, a to za sprawą ciekawych wykonawców. Gwiazdę festiwalu będzie zespół La Pallotina. 
 
Festiwal tradycyjnie rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Jerzego pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Dr Jana Śrutwy. Chcemy też w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Bogu za te wszystkie lata trwania festiwalu w Biłgoraju. O godz. 17.00 na scenie letniej BCK rozpocznie się część koncertowa.
 
LA PALLOTINA
 
Jako pierwszy wystąpi zespół LA PALLOTINA z Warszawy. La Pallotina, czyli chrześcijański zespół założony przez księdza Andrzeja Daniewicza. Muzycy postawili na rockową nutę. Dlaczego? Ponieważ „rock” po angielsku znaczy „skała” i na Tej skale chcą przekazać słuchaczom ewangeliczne przesłanie połączone z osobistym świadectwem. Słowa: „La” to jeden z dźwięków gamy muzycznej, a „Pallotina” pochodzi od Św. Wincentego Pallottiego. Tak więc La Pallotina jest muzycznym dziełem apostolskim SAC. Zespół nagrał dwie płyty „Pusty Plac” 2008 i „Urodzisz się od nowa” 2010. Zespół w ubiegłym roku wydał fantastyczną płytę MIŁOŚĆ NAD WISŁĄ.
 
ZNANI Z FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE
 
Koncert s. Julity Zawadzkiej (Debiuty 2017) to bardzo pięknie wykonane głębokich utworów, które poruszają do głębi a kropla drąży skałę. Bardzo ciekawie zapowiada się koncert zespołu “Muode Koty” (zwycięzcy koncertu Debiuty) . Jest to hip-hopowy zespół chrześcijański. Oprócz koncertów prowadzą również rekolekcje i profilaktykę w szkołach. Swoim talentem i pasją dla Boga gromadzą sobie coraz więcej fanów! Mówią o nich, że są jak nieoszlifowane diamenty, jak perły wyciągnięte z bagna. Koty, które nie idą za stadem baranów, tylko kroczą pod prąd. Przyznają się do Jezusa, co więcej chcą Go uwielbiać za pomocą rapu. Mimo młodego wieku, po wielu przejściach i niebezpiecznych zakrętach takich jak “Sex, drugs & Rock’n Roll”, głosimy dobrą nowinę wśród młodzieży! Świadomi swojej słabości, oddajemy się w ręce Tego, który może wszystko!  Kolejny koncert, który bardzo ubogaci nasz festiwal to występ zespołu Let Him Run (zwycięzcy Debiutów 2017). Jest to – polski zespół grający muzykę chrześcijańską z gatunku „praise&worship”, założony w 2017 roku przez Marcina Pawełka (guitar, vocal), Rafała Hilbrychta (bass) i Dominika Cendrzaka (drums).
 
Na zakończenie festiwalu będzie koncert uwielbienia prowadzony przez ks. Andrzeja Wąska i zespół Aniołki.
W trakcie festiwalu będzie towarzyszyło nam 100 tancerzy składających się z chętnych wolontariuszy, którzy zatańczą do utworu “Z ciemności do światła” w wykonaniu s. Julity Zawadzkiej. Tancerze w specjalnych jubileuszowych koszulkach będą nam towarzyszyć przez cały festiwal.
 
PROGRAM XX OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ SOLI DEO – BIŁGORAJ 2019
 
7 lipca 2019 r. (niedziela)
16:00 – Eucharystia w kościele pw. Św. Jerzego – przewodniczy J.E. Ks. Bp dr Jan Śrutwa
17:00 – Rozpoczęcie części koncertowej:
Koncert zespołu La Pallotina
Koncert s. Julity Zawadzkiej
Koncert zespołu Muode Koty
Koncert zespołu Let Him Run
Koncert Uwielbienia – ks. Andrzej Wąsek i zespół Aniołki
Miejsce Festiwalu: Plac przy Biłgorajskim Centrum Kultury.
 
Wstęp na festiwal jest wolny!
Szczegółowy program festiwalu umieszczony jest na plakacie.
Zapraszamy!!!
 
www.chrzescijanskiegranie.pl
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook