logo
 

katoflix

A
A
A
 
Kraków: ”Ave Regina Caelorum”

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski. W tym roku, pod hasłem “Nie lękajcie się”, 10 października, po raz XXI połączyliśmy się w modlitwie z obecnym papieżem, aby zagłębić się w nauczaniu św. Jana Pawła II.

 

Dzień Papieski nieodłącznie od 21 lat związany jest z Fundacją “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Jej celami jest działalność upamiętniająca Pontyfikat
Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Od początku istnienia Fundacji prowadzony jest program stypendialny, który obejmuje prawie 2 000 młodych ludzi z całej Polski.

 

Z inicjatywy stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Duszpasterstwa Akademickiego Św. Anny w Krakowie zapraszamy Państwa na Koncert Pieśni Maryjnych “Ave Regina Caelorum”, który odbędzie się 23. października (sobota) 2021 roku, o godzinie 20.30 w kolegiacie św. Anny w Krakowie (ul. św. Anny 11). Wstęp wolny.
W koncercie wystąpią: Schola Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w towarzystwie stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod batutą Karoliny Świstak. Przy organach Łukasz Kmiecik.

 

W programie usłyszymy współczesne kompozycje pieśni o tematyce Maryjnej m. in. Pawła Bębenka, o. Dawida Kusza OP, Mariusza Kramarza oraz samej dyrygentki koncertu – Karoliny Świstak.

 

chrzescijanskiegranie.pl

 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook