logo
 

katoflix

A
A
A
 
Konkurs serwisu Katolik.pl i Magazynu RUaH
Konkurs został zakończony.
 
Poprawna odpowiedź na pytanie "Jaki tytuł nosi poprzednia płyta Izaiasha?" brzmi: JAHWE ZBAW. Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Zwycięzcą został Michał Kasperkiewicz - serdecznie gratulujemy. Płytę prześlemy pocztą.
 
 
***
 
Informacje o najnowszej płycie Izaiasha
 
WIERNOŚĆ - Izaiash
 
Muzyka, która niepokoi
Słowa, które intrygują
Przesłanie, które porywa do działania
 
Walka trwa, o dusze człowieka trwa walka... – te słowa otwierają płytę. Właściwie to trudno jakkolwiek bardziej trafnie, aniżeli cytując same teksty mówić o tej płycie. To album przepełniony nieprzeciętnym pragnieniem. Pragnieniem, które targa serce. Pragnieniem włączenia się w życie, w przeżywanie życia, oraz działania na rzecz człowieka, na rzecz dobra, na rzecz nas samych.
 
WIERNOŚĆ daje nadzieję, choć jest to nadzieja trudna. Nadzieja, która od nas wymaga. Ta muzyka i te teksty mają zamieszać, prowadzić do swoistej rewizji światopoglądu, szczególnie światopoglądu człowieka młodego. To mocne przesłanie osadzone jest w surowym reggae. Muzyka i teksty stanowią uzupełniającą się całość.
 
Kultura i to, co się w niej dzieje i to, co ona sama proponuje (a raczej ludzie, którzy poprzez kulturę wpływają na innych ludzi) jest dla mnie już rozpoczętą bitwą; owym dniem Armagedonu, który nie musi trwać 24 godziny, lecz który może już trwa od dawna i przybiera na sile... – mówi Wojtek Kowalski, autor tekstów i muzyki, wokalista IZAIASHA.
 
Pierwszy koncert IZAIASH zagrał w czerwcu 2002 – słuchający spontanicznie odsuwali krzesła, aby zrobić miejsce do tańczenia. Taniec, pokrzykiwania, śpiewanie refrenów; w takim klimacie zagrano pięć reggae'owych kawałków. Rok później na koncercie zagrano już dwadzieścia utworów, z których trzynaście znalazło się na płycie JAHWE ZBAW. Od początku aż do dzisiaj IZAIASH działa w nienormalnych warunkach, bez stałych prób, bez grania częstych koncertów, przeżywając nieraz kilka miesięcy milczenia. Ma swój sposób i swój czas działania. Żyje na obrzeżach, ale jego przesłanie i jego muzyka nie gasną. Jest to projekt wolny - IZAIASH FREE.
 
 

Weronika Ikah Gurdek
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook