logo
 

katoflix

A
A
A
 
Koncert zespołu Sound of Praise
W ramach naszego stałego cyklu "Koncertowe środy" w ostatnią środę listopada zapraszamy na koncert kameralnego zespołu wokalnego „Sound of Praise”.
Koncert ten został zarejestrowany w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie w grudniu 2005 roku.
 
Zespół działa przy Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach pod kierownictwem Franka Romanowicza składa się z kilku rodzin i przyjaciół tworząc profesjonalnie brzmiącą i prezentującą się grupę realizującą - w najpiękniejszej formie poprzez piękny śpiew - misję głoszenia Słowa Bożego.
Emisje koncertu jak zawsze o godz. 9.00, 15.00, 21.00 i 3.00 w nocy. Zapraszamy!
 
***
 
Zespół Franka powstał w latach siedemdziesiątych w środowisku Duszpasterstwa Akademickiego i Ruchu Światło - Życie. Pierwotna nazwa Zespołu to: Grupa Franka (nazwa związana z imieniem założyciela i do chwili obecnej kierownika grupy). Zespół w latach osiemdziesiątych prowadził ożywioną działalność artystyczną dając regularne koncerty oraz uczestnicząc w uroczystościach religijnych Kościoła Akademickiego. Również w tym okresie uczestniczył w festiwalach pieśni religijnej: Śląski Sacrosong w Katowicach i Cantate Deo w Gliwicach, Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie zdobywając na nich wyróżnienia i nagrody. Przez krótki okres (lata 1997-1999) Zespół wystepował pod nazwą Vocalize. Wcześniej znany był również pod nazwą Ad Deum. Wsród odbiorców i sympatyków grupy wokalnej najbardziej przyjęła sie nazwa Zespół Franka. Obecnie Zespół reaktywował swoją działalność w nieco zmienionym składzie. Repertuar Zespołu to głównie utwory wielogłosowe, wykonywane a capella lub z akompaniamentem gitary klasycznej. Obejmuje zarówno klasyczną muzykę, tradycyjne pieśni kościelne, kolędy po współczesne piosenki religijne. Wzorem wykonawczym i aranżacyjnym są dla Zespołu takie grupy wokalne jak: Singers Unlimited, Manhattan Transfer, Take 6, Acapella Praise, z których repertuaru Zespół Franka również korzysta.
 

 
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook