logo
 

katoflix

A
A
A
 
Koncert w Krakowie
Wykonawca:
Sound of Praise

Utwory:
Koncert zespołu Franka Romanowicza "Sound of Praise" - "Brzmienie Chwały" zarejestrowany w klasztorze Salwatorianów w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie w grudniu 2005 roku.
czas trwania: 67 min.
 
Kameralny zespół wokalny „Sound of Praise” już od 25 lat pieśnią i słowem głosi Chwałę Bożą, propagując najcenniejsze chrześcijańskie wartości. Ponieważ tworzące go osoby nie przykładały znaczenia do nazwy zespołu, przez wiele lat funkcjonował on po prostu pod nazwą "Zespół Franka".
 
Zespół działa przy Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach pod kierownictwem Franka Romanowicza składa się z kilku rodzin i przyjaciół tworząc profesjonalnie brzmiącą i prezentującą się grupę realizującą - w najpiękniejszej formie poprzez piękny śpiew - misję głoszenia Słowa Bożego.
 
 
Krótka historia zespołu:
Zespół Franka powstał w latach siedemdziesiątych w środowisku Duszpasterstwa Akademickiego i Ruchu Światło - Życie. Pierwotna nazwa Zespołu to: Grupa Franka ( nazwa związana z imieniem założyciela i do chwili obecnej kierownika grupy). Zespół w latach osiemdziesiątych prowadził ożywioną działalność artystyczną dając regularne koncerty oraz uczestnicząc w uroczystościach religijnych Kościoła Akademickiego. Również w tym okresie uczestniczył w festiwalach pieśni religijnej: Śląski Sacrosong w Katowicach i Cantate Deo w Gliwicach, Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie zdobywając na nich wyróżnienia i nagrody. Przez krótki okres (lata 1997 -1999) Zespół wystepował pod nazwą Vocalize. Wcześniej znany był również pod nazwą  Ad Deum. Wsród odbiorców i sympatyków grupy wokalnej najbardziej przyjęła sie nazwa Zespół Franka.Obecnie Zespół reaktywował swoją działalność w nieco zmienionym składzie.  Repertuar Zespołu to głównie utwory wielogłosowe, wykonywane a capella lub z akompaniamentem gitary klasycznej. Obejmuje zarówno klasyczną muzykę, tradycyjne pieśni kościelne, kolędy po współczesne piosenki religijne. Wzorem wykonawczym i aranżacyjnym są dla Zespołu takie grupy wokalne jak: Singers Unlimited, Manhattan Transfer, Take 6, Acapella Praise,  z których repertuaru Zespół Franka  również korzysta. 

Nasza playlista

Albumy:
 
Wykonawcy:
 
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook