logo
 

katoflix

A
A
A
 
Koncert w Dobroszycach
Wykonawca:
Krywań

Utwory:
Koncert zespołu Krywań zarejestowany 16 lipca 2006 r. w Dobroszycach, podczas Salwatorińskiego Święta Młodych.


 


czas: 80 minut.
 
Od 13 lat w Dobrszycach koło Wrocławia, wspólnota Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej organizuje Salwatoriańskie Forum Młodych. Od kilku lat forum kończy Święto Młodych, czas wyjątkowo radosnego przeżywania wiary chrześcijańskiej. Rokrocznie w ramach Salwatoriańskiego Święta Młodych odbywają się koncerty zaproszonych zespołów. W 2006 roku wystąpiła Magda Anioł z Zespołem, Full Power Spirit oraz zespół Krywań.
 
Ewenement na polskim rynku estradowym, prekursor muzyki stylizowanej folklorem, niezaprzeczalnie NUMER JEDEN w swoim gatunku muzycznym, jeden z najstarszych, najlepszych i najbardziej renomowanych, zakopiańskich zespołów folkowych - najpopularniejszy polski zespół z Podhala - „KRYWAŃ”- powstał w styczniu 1973 roku przy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży” Jutrzenka” w Zakopanem.
 
KRYWAŃ - to synonim specyficznego, rozpoznawalnego stylu w stylizowanej muzyce góralskiej, dostosowanej do wymagań rynku komercyjnego, to synonim dobrego smaku i mistrzowskiej aranżacji, to doskonały warsztat artystyczny i prezentowany z estrady program. To jeden z najdłużej istniejących na polskim rynku folkowym zespołów, który do dzisiaj utrzymuje się w ich ścisłej  czołówce. To jedyny jak do tej pory zespół, który poprzez swoją twórczość spełnia oczekiwania szerokiej widowni i sprostał jej wymaganiom. To sceniczny, góralski SHOW porywający do wspólnej zabawy. To zespół, który wielki nacisk kładzie na warstwę tekstową (ludowe przekazy ustne) i muzykę (stare „nuty” z Podhala, Orawy, Spisza czy innych regionów) swoich piosenek.
 
Tematyka utworów zespołu promuje polską kulturę wsi, jej piękno, witalność i prostotę, dumnych, twardych ludzi. Ukazuje wieś podhalańską z miłościami, zwadami i zmartwieniami, swojskim krajobrazem i mozolnym, ciężkim, codziennym życiem. Tematy te u „Krywania” zawsze stanowiły wartości nadrzędne. Dlatego też poprzez prostotę swoich tekstów i aranżacji zjednał sobie na całym świecie wiernych słuchaczy. Przywiązanie do regionu, wierność tradycji, rodzinie i nacji, honor i uczciwość - to wartości, których zespół z Zakopanego zawsze był orędownikiem.
 
strona organizatorów spotkania: www.rms.sds.pl
strona zespołu Krywań: www.krywan.pl

Nasza playlista

Albumy:
 
Wykonawcy:
 
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook