logo
 

katoflix

A
A
A
 
Piątka
Wykonawca:
New Day

Utwory:
1. Me życie składam Ci (04:28)
2. Tacy sami jak my (04:18)
3. List (04:40)
4. J.E.S.U.S. (03:58)
5. Dziękuję Ci (04:20)
6. Bo ja się uczę (03:22)
7. Warto żyć inaczej (05:21)
8. Litania (06:27)
9. Wspomożycielka (04:57)
10. Tacy sami jak my - wersja międzynarodowa (04:18)
11. J.E.S.U.S.  (wer. instr.) (03:56)
12. Tacy sami jak my  (wer.instr.) (04:17)
13. Me życie składam Ci  (wer. Instr.) (04:26)
 
PIĄTA płyta New Day, zainspirowana jest historią pięciu młodych ludzi z Poznania. Opowiada o fenomenie świętości, ale świętości dostępnej, a nie tej "owianej w chmury", nadętej i egzaltowanej. W materiale muzycznym nie brakuje nawiązania do czasu, w jakim żyli błogosławieni oratorianie, równocześnie jednak jest to w pełni dojrzała i świetnie zaaranżowana płyta Rafała Boniśniaka, perkusisty, kompozytora i lidera grupy New Day.
 
"PIĄTKA" to płyta dotykająca w odważny sposób tematu świętości w dzisiejszym trudnym świecie. Bohaterami płyty jest PIĘCIU młodych chłopców z Poznania, którzy całe swoje życie oddali Bogu - od pierwszych chwil spędzonych w salezjańskim oratorium na Wronieckiej w Poznaniu, poprzez czas wojny, więzienia, aż do męczeńskiej śmierci w Dreźnie. Jacy byli? Byli... Tacy sami jak my!
 
I o tym właśnie mówi PIĄTA płyta New Day. O młodości, o radości z bycia kolegą, dzieckiem - także dzieckiem Bożym, o miłości do najbliższych. Jest dużo o modlitwie, wdzięczności i nadziei, która towarzyszyła im do samego końca. To wszystko w znanym klimacie, pełnym afrykańskich dźwięków. Przede wszystkim jednak "PIĄTKA" pełna jest odniesień do współczesności. Świętym może być każdy z nas, co czyni tą historię bardzo aktualną.
 
"PIĄTKA" to też opowieść o człowieczeństwie, wychowaniu w wierze, o wierności Bogu w każdej sekundzie naszego życia. Co by się w życiu człowieka nie działo, Pan Bóg jest z nami na zawsze ("Dziękuję Ci za całe życie, Dziękuję Ci za każdy dzień, Dziękuję Ci za każdą chwilę, choć czasem jest naprawdę źle!"), śpiewa Paweł Chustak w piosence pt. "Dziękuję Ci". Piosenka "Tacy sami jak my" porusza wezwanie Ojca Świętego do świętości i jest jednocześnie opowieścią o tym, jak żyli błogosławieni oratorianie. W piosence pt. "Warto żyć inaczej" autor mówi o tym, że warto mieć ideały i warto czasem spróbować żyć inaczej, na przekór złu i okrucieństwu świata.
 
Na krążku swoje miejsce znalazły zarówno bardzo nastrojowe utwory (m.in. "List"), jak i żywe kompozycje (np. "Me życie składam Ci"), gdzie Joanna Rybak, wokalistka zespołu, śpiewa o miłości prawdziwej, na którą warto czekać. Płyta kończy się liryczną "Litanią", która jest podsumowaniem tej poruszającej, młodzieńczej historii wierności Bogu do końca.
 
Na płycie nie zabrakło również utworu adresowanego do obcojęzycznych słuchaczy - piosenka "Tacy sami jak my" w wersji włoskiej, hiszpańskiej i angielskiej stanowi ciekawe dopełnienie tej pogodnej a zarazem wartościowej płyty.
 
Producentami płyty są: Rafał Boniśniak i Jarosław Bielicki.
 
Boni.Art.Production
tel./fax: 067/ 213 38 78
kom. 605 836 704
e-mail: bap@newday.com.pl
www.newday.com.pl

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook