logo
 

aleteia

A
A
A
 
Impreza chrześcijańskiego hip-hopu "Święte ELO Reaktywacja"

Czy istnieje chrześcijański hip-hop w Polsce?

Rok 2000. Miał być koniec świata, ale, chwała Bogu, nie było, bo właśnie wtedy na chrześcijańskiej scenie muzycznej zaczęły pojawiać się zespoły hip-hopowe z przesłaniem: 2HP4J, 3miel, JCS, FPS, EVIDENT -  to pierwsi artyści, którzy swoją twórczością pragnęli uwielbić Boga. Było ich mało, ale przez przekaz swojego rapu osiągnęli sporo. Ponieważ zjawisko chrześcijańskiego hip-hopu było fenomenem, poniekąd wręcz sensacją, media takie jak TVP, telewizja muzyczna VIVA czy tygodnik POLITYKA intensywnie interesowały się twórczością niektórych małolatów działających w tym nurcie muzycznym. Nagrywano wywiady, pisano artykuły, kręcono klipy, nowinę o chrześcijańskim rapie szerzono wszędzie, gdzie było to tylko możliwe. Ówczesnym artystom pozytywnego rapu brakowało wyłącznie warsztatu. Chłopaki dopiero zaczynali, więc w ich twórczości profesjonalne było jedynie przesłanie. 

Mamy rok 2009, a polski chrześcijański hip-hop nie tylko nie umarł, ale wręcz rozkwitł. Obecnie mamy około 30-40 wykonawców tej muzyki w kraju. Większość z nich gra na wysokim poziomie,  nie zapomniała też o przesłaniu ewangelii. Chrześcijański hip-hop podnosi poprzeczkę, powstaje coraz więcej płyt, odbywa się też więcej koncertów. Nie było jednak jeszcze próby zgromadzenia wszystkich raperów w jednym miejscu, dla wspólnej zabawy, uwielbienia Boga oraz modlitwy. Chociaż 5-6 lat temu miał miejsce Pierwszy Festiwal Chrześcijańskiego Hip-Hopu Święte ELO, który odbył się w ówczesnym klubie Paragraf 51, to jednak przez małą liczbę artystów i brak większej promocji festiwal nie był kontynuowany. Ale dziś postanowiliśmy do niego powrócić. Na imprezie „Święte ELO” wystąpi ok. 20 artystów i zespołów z całej Polski. Zaprezentują oni swoje umiejętności, a wszystko odbędzie się w asyście dj-ów: dj'a  Antonio i dj'a Ela oraz muzyków z worshipowo – hip-hopowego zespołu Elohim. Zaplanowaliśmy pokazy breakdance, konkursy z nagrodami, zabawy słowne oraz oczywiście niezapomnianą atmosferę uwielbienia Pana Boga. Jeśli zastanawiasz się czy istnieje chrześcijański hip-hop w Polsce, przyjdź na imprezę i przekonaj się sam!


Konkrety

Kiedy i gdzie: Impreza chrześcijańskiego hip-hopu „Święte ELO” odbędzie się 17 października 2009 roku o g. 17:00 przy ul. Ostroroga 24 w Warszawie.

Celem imprezy jest:  promocja chrześcijańskiego hip-hopu, wspólna zabawa oraz uwielbienie Boga.

Opis imprezy oraz wykonawcy: Impreza chrześcijańskiego hip-hopu „Święte ELO” to próba zgromadzenia wszystkich chrześcijańskich wykonawców muzyki hip-hop w jednym miejscu. Swoją obecność podczas imprezy potwierdziły takie zespoły oraz wykonawcy, jak: Elohim, Royal Rap, Kola, Yuro, Afgan, EKS, Allen, Maku, Pete, Rymcerze, MB Kakao, CKR, DwaPe, BratTe, Stworzeni do walki, Kryzys, Tymo oraz dj`e: dj Antonio i dj El. Podczas imprezy będą miały miejsce pokazy breakdance, konkursy z nagrodami, zabawa słowna. Kilka godzin przed samym wydarzeniem w wynajętej kawiarni odbędzie się wspólne spotkanie wszystkich wykonawców muzyki hip-hop, podczas którego planujemy poznawać się nawzajem i modlić się o rozwój chrześcijańskiego hip-hopu w Polsce.

Organizatorzy: Impreza jest inicjatywą chrześcijańskich wykonawców muzyki hip-hop z Warszawy.

Inne: Impreza zostanie nakręcona na kilka kamer, a więc po samym wydarzeniu będziemy mogli dostarczyć kopie DVD wszystkim patronom medialnym.
Jesteśmy również gotowi zamieścić loga patronów medialnych na plakatach i stronie internetowej imprezy, jak również w napisach końcowych na płycie DVD.

 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook