logo
 

katoflix

A
A
A
 
Gdańsk: Charytatywne kolędowanie z Arką Noego!

Już 9 stycznia o 16 zapraszamy na charytatywne kolędowanie z ARKĄ NOEGO! Koncert odbędzie się w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku. Transmisja zostanie przeprowadzona w mediach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a ponadto wydarzenie będzie można zobaczyć na antenie TVP3 Gdańsk. W trakcie relacji na żywo będzie można wesprzeć Fundacja Aniołów Miłosierdzia, która utrzymuje jedyne hospicjum dla dzieci na Litwie.

– Kilka lat temu do wileńskiego hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?”, i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci” – opowiada s. Michaela Rak.


„Most do Nieba” wziął się z tej prośby. I gorącego pragnienia, by miłosierdzie rozlało się z Wilna na całą Litwę, a przecież Wilno, to miejsce, gdzie Jezus objawił s. Faustynie posłanie miłosierdzia. Co więcej, hospicjum stoi na Wzgórzu Nadziei, czyli w miejscu, gdzie został namalowany pierwszy obraz “Jezu ufam Tobie”. Umierające dzieci nie miały swojego miejsca, gdzie mogłyby spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy „Mostu do Nieba”. Koncert jest prośbą o pomoc w tej wyjątkowej misji. Potrzeba bowiem środków na utrzymanie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie.


W kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku wystąpi Arka Nowego, czyli zespół dziecięcy prowadzony przez Roberta „Litzę” Friedricha, który znany jest z takich przebojów jak „Tato (nie boję się gdy ciemno jest)”, „Święty święty uśmiechnięty” czy „Sieje je”.

 

www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2020   |  Facebook