logo
 

katoflix

A
A
A
 
Fioretti
Wykonawca:
Koncert w Krakowie

Utwory:
Koncert franciszkańskiego zespołu Fioretti, który miał miejsce w Krakowie 4.10.2005 r. w auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej (Seminarium Franciszkanów). Na koncercie zespół zagrał utwory znane i premierowe.
Całość trwa 104 min.
 
Seminaryjny zespół "Fioretti" działa od ponad 30 lat. Jego początki to koniec lat 60-tych.
Obecny skład zespołu to już czternaste pokolenie młodych franciszkanów, "Szaleńców, którzy przez swoje piosenki chcą mówić innym, że Pan Bóg jest dobry, że miłość jest najważniejsza, i że naprawdę warto żyć Ewangelią" - piszą o sobie "Fioretti" ("fioretti", z jęz. włoskiego - "kwiatki", tu w nawiązaniu do "Kwiatków św. Franciszka").
 
Stale zmieniający się skład zespołu nie wpływa na wysoką jakość śpiewanych przez młodych zakonników piosenek. W ich repertuarze znajdują się utwory oparte na tekstach i muzyce słynnych kompozytorów i poetów, teksty autorów anonimowych.
Sporą część wykonywanych przez "Fioretti" utworów stworzyli jednak sami franciszkanie. Są tutaj i teksty i muzyka, kolejnych pokoleń kleryków współpracujących z zespołem.
 
Zespół koncertował na placach i rynkach miast, w domach kultury i wielkich salach widowiskowych. Na stadionach i nadmorskich plażach. W szkołach, w szpitalach, a także w zakładach karnych.
Było też kilka zagranicznych wyjazdów: Francja i kraje Beneluksu, Włochy i Węgry. Śpiewali dla młodzieży z Czech, Słowacji i Ukrainy oraz dla Ojca Świętego w czasie jego czwartej i piątej pielgrzymki do Polski.
Od początku lat osiemdziesiątych zespół nagrał kilkanaście kaset oraz kilka płyt CD.
 

Nasza playlista

Albumy:
 
Wykonawcy:
 
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook