logo
 

aleteia

A
A
A
 
Bądź jak Jezus 2018 - Ocaleni Miłością

Dnia 31 maja 2018 roku, w Mysłowicach miała miejsce IX edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego "Bądź jak Jezus". Zamieszczamy relację uczestników,nadesłaną do redakcji Studio Katolik przez Ekipę Fundacji Bądź jak Jezus.

Czym jest MIŁOŚĆ i czy da się bez niej żyć ? Jaką ma barwę ? Czy ją słychać? Czy ma jakiś zapach, a może smak? Apostoł Jan pisze w liście: "kto nie miłuje, trwa w śmierci". Na tegorocznej, dziewiątej już, edycji koncertu "Bądź jak Jezus" w Mysłowicach, uczestnicy mogli poczuć na własnej skórze coś wyjątkowego.

Mimo, że dzień był parny i wkoło na niebie kłębiły się chmury, czuliśmy, że nic złego się nie wydarzy, bo tam gdzie jest miłość, zło nie ma wstępu. Miłość ocala, miłość daje radość, miłość daje energię... Tej energii nie brakowało na koncercie już od występu laureata konkursu: NON STOP CCM - rockowej kapeli - PATHLIFE. Ostre dźwięki niczym dzwony kościelne dały sygnał, że zaczęło się coś wyjątkowego, na co czekaliśmy cały rok. Dla młodego zespołu z Bielska wielkim wyróżnieniem było zagrać dla takiej publiczności. Zostali też bardzo dobrze przyjęci i ocenieni, bo i styl muzyki i oryginalne brzmienie pozwala przypuszczać, że są nadzieją polskiej muzyki CCM.

Znów mogliśmy zachwycać się niezwykłymi brzmieniami oraz pełnymi charyzmatycznych przemyśleń tekstami. Muzyka, która łączy i umacnia płynie z serc jej twórców. Niepowtarzalny klimat wypełnił "Stolicę Polskiej Muzyki Chrześcijańskiej" - bo tak coraz częściej mówi się o Mysłowicach - przyciąga co roku tysiące fanów nie tylko z Polski, ale i z sąsiednich państw. Śmiało możemy już powiedzieć, że jest to koncert międzynarodowy !

Dobór wykonawców tegorocznej edycji BjJ pokazał, że organizatorzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i nie zawiedli. Wielu zachodzi w głowę w jaki sposób udaje się co roku ściągać do Mysłowic zagraniczne gwiazdy, zwłaszcza zza oceanu. Laureaci prestiżowych muzycznych konkursów takich jak GRAMMY AWARDS czy GMA Dove są już normą mysłowickiego koncertu.

Tegoroczne gwiazdy, Amerykanka Britt Nicole i australijski zespół For King & Country, to górna półka światowej muzyki CCM. To, co zaprezentowali na scenie nie sposób opowiedzieć słowami. Po ich występach można było usłyszeć w tłumie, że "takiego koncertu tu jeszcze nie było". Wielu nie dowierzało w to co zobaczyło i usłyszało. Sceptycy, którzy przyszli na koncert tylko z ciekawości, przecierali z niedowierzaniem oczy.

Britt Nicole zadziwiła zwłaszcza doskonałym wokalem i dynamizmem interpretacji, co potwierdziło tylko jej nominację do konkursu GMA Dove w kategorii Wokalistka Roku w Stanach Zjednoczonych. Zespół For King & Country (dwukrotny laureat GRAMMY) wystąpił po raz drugi w Mysłowicach i ten comeback był strzałem w dziesiątkę! Byli jeszcze lepsi niż dwa lata temu! Zaprezentowali też wiele nowych, oryginalnych utworów. Szukanie progresywnego, rockowego brzmienia w oparciu o klasyczne instrumenty typu wiolonczele, cymbały, bębny plus żywiołowość duetu wokalistów - braci Luke'a i Joel'a Smallbone - świadczy o ich wyjątkowości. Uznawanie ich za "australijską odpowiedź na COLDPLAY'a" nie jest chybionym określeniem.

Wśród innych wykonawców znaleźli się m. in. Adam Bubik z Czech z charakterystycznym worshipowym repertuarem, trójmiejski zespół 12 Kamieni, z pełnym zadumy i uwielbienia przesłaniem ubranym w muzyczną mieszankę funki, soul i popu.

Tradycyjnie nie zabrakło na scenie rapu w mistrzowskim wykonaniu Piotra Plichty Poisona. A raczej alter rapu, jak sam się określił i życiowych, elektryzujących głębią tekstów.

Koncert zamknął występ zespołu ON1, projekty przygotowany specjalnie na mysłowicki koncert. Mate.O, Piotr Płecha, Kasia Kiklewicz oraz Maja Kowalczuk, w asyście znanych polskich muzyków, przygotowali nam dawkę niesamowitego uwielbienia, które połączyło wszystkich w jedną śpiewającą wspólnotę wielbiącą Jezusa Chrystusa. Czuło się jedność, nie było słychać szmerów. Mimo późnej pory nikt nie wychodził, nikt nie patrzył na zegarek. Wszyscy trwali w tej szczególnej muzycznej modlitwie ocalonych miłością.

www.fundacja.oaza.pl

www.badzjakjezus.pl

 

  
 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook