logo
 

katoflix

A
A
A
 
”Żyję swoim tempem” - nowy singiel s. Janiny

Siostra Janina czyli Anna Kaczmarzyk po udanym debiucie singla Zajmij się mną, który wzbudził spore zainteresowanie w środowisku chrześcijańskim, jak i świeckim, zdecydowała się na kolejny krok w swojej działalności muzycznej.

 

Najnowsza piosenka zatytułowana Żyję swoim tempem, jak mówi s. Janina: „W treści jest utworem o zgodzie na swój los, o kontakcie z samym sobą, o akceptacji swojej rzeczywistości. A muzycznie to połączenie muzyki pop z country bluesem i folkiem”.

 

Piosence towarzyszy teledysk, który stanowi przekrój dotychczasowej, wolontariackiej działalności s. Janiny”.

Singiel, podobnie jak poprzedni, promuje jej debiutancki album zatytułowany „Zajmij się mną”, którego premiera handlowa nastąpi 22 maja 2020.

 

  

Na płycie znajdzie się 10 piosenek, do których słowa napisała s. Janina, natomiast muzykę skomponował Tomek Konfi Konfederak. Powstały repertuar jest odzwierciedleniem wrażliwości muzycznej s. Janiny, począwszy od muzyki pop, poprzez country, bluegrassu, rhythm’n’bluesa po twórczość folkową.

 

Żyję swoim tempem, podobnie jak pierwszy singiel Zajmij się mną w dalszym ciągu jest efektem współpracy z kompozytorem Tomkiem Konfi Konfederakiem i inżynierem dźwięku Joshem Harrisem.

 

S. JANINA czyli Anna Kaczmarzyk – siostra należąca do Zgromadzenia Służebniczek NMP NP, wokalistka, autorka tekstów. Gra na gitarze oraz ukulele. Z wykształcenia jest teologiem i terapeutą zajęciowym. Pracuje z młodzieżą licealną w szkole, jak również wśród osób z niepełnosprawnością, prowadzi wolontariaty.

 

Szerszej publiczności dała się poznać utworem Zdrowaś Maryjo - udaną przeróbką piosenki Despacito. Jej interpretacja bardzo szybko zdobyła uznanie, nie tylko wśród Pielgrzymów, ale także w Internecie, wychodząc poza granice Kościoła, osiągając 2.5 mln. odsłon. Jak mówi: Ucieszył mnie ten niespodziewany sukces piosenki, choćby dlatego, że popkultura jest jedną z dróg docierania do młodych ludzi. Spotkała się ona także z dobrym przyjęciem wśród tych, którzy z Kościołem nie mają wiele do czynienia.

 

Zamiłowanie do muzyki oraz ewangelizacyjny skutek piosenki Zdrowaś Maryjo, zachęcił s. Janinę do kontynuowania tej formy apostolatu. Chętnie angażowała się w projekty muzyczne, jak Dobra wola z raperami Petitem (Bartek Świniarski) i Antkiem (Adrian Antosz), czy raperem Ks. Kubą Bartczakiem. Współpracowała z muzykami Ks. Andrzejem Zarzyckim i Konradem Pajkiem.

 

Strona Facebook s.Janiny

 

 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook