logo
 

katoflix

A
A
A
 
”Nie taki jest żywioł światła” - wiersz Karola Wojtyły śpiewany przez Weronikę Korthals

w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły kolejny utwor z płyty "Więcej wierzyć".

 

 

Słowami Weroniki: "Bardzo lubię współpracować z ludźmi i przekonana jestem, że samotne działanie przynosiłoby dużo słabsze efekty. Na płycie usłyszeć można znakomitych muzyków i wokalistów, których zaprosiłam do nagrania płyty. Często bywam w jury konkursów wokalnych i dzięki tej pracy mam szczęście poznawać zdolnych, śpiewających młodych ludzi. I tak wśród gości jest na przykład Natalia Szroeder, która zaśpiewała ze mną utwór „Nie taki jest żywioł światła”.

 

Natalkę poznałam, gdy miała 13 lat, również dzięki pracy jurora. Po drodze szereg projektów wspólnie zrealizowałyśmy, m.in. zaśpiewała na mojej płycie „Na wiedno”, czy też w kolędzie po kaszubsku „Dzysô z Betlejem". Bardzo się cieszę, że również przy płycie "Więcej wierzyć" mogłyśmy razem popracować."

Weronika Korthals – urodzona w Pucku, wychowana w rodzinie o muzycznych tradycjach. Piosenkarka, kompozytorka, dyrygentka.


Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność – dyrygentura chóralna). Występowała m.in. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w musicalu „Metro” oraz w rozmaitych programach radiowych i telewizyjnych. Dyrygentka chóru Bogu-Chwała! Autorka muzyki w projekcie ZoZi - piosenki edukacyjne dla dzieci. Ma na swoim koncie solowe płyty z utworami śpiewanymi po kaszubsku „Na wiedno”, „Velevetka”, „W darënkù na Gòdë”, a także płytę „On” z wierszami ks. Jana Twardowskiego.

 

 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook